دکتر برهمن سبزواری متخصص ارتودنسی در مشهد دکتر برهمن سبزواری متخصص ارتودنسی در مشهد

10 نکته مهم قبل از آغاز درمان ارتودنسی- نکته اول

برهمن سبزواری 22 اسفند، 1398

نکته اول

شما می توانید در هر سنی درمان ارتودنسی را انجام دهید. معمولا دستگاه ارتودنسی ثابت اغلب با دوران نوجوانی مرتبط است چون این زمان سنی هست که اکثر افراد متوجه دندان های نامنظم خود می شوند ولی باید دانست که هیچ محدودیت سنی برای اصلاح این مشکلات دندانی وجود ندارد.
بنابراین نباید درگیر این کلیشه رایج شد که ارتودنسی فقط مختص نوجوانان است.

شما می توانید درمان ارتودنسی را برای اصلاح دندان های نامنظم خود در هر سنی انجام دهید تا زمانی که دندان ها و لثه سالمی داشته باشید. براکت های ارتودنسی برای افرادی که لثه آنها بیمار هست و یا بهداشت دهانشان ضعیف است توصیه نمی شود. زیرا در طی درمان ارتودنسی ثابت نیروی قابل ملاحظه ای به دندان ها و لثه وارد می شود بنابراین شما نیاز دارید که لثه های سالم و انعطاف پذیری داشته باشید تا بتواند کاربرد دستگاه ارتودنسی ثابت و نیروهایی که وارد می شود را تحمل کرده و تطابق پیدا کند.

امروزه تعداد بزرگسالانی که به دنبال درمان ارتودنسی ثابت هستند افزایش پیدا کرده است. بسیاری از آنها افرادی بوده اند که در دوره کودکی یا نوجوانی به علت دندان های نامرتب نیاز به ارتودنسی داشته اند ولی والدین و خانواده آنها به این مسئله توجه نکرده اند. بنابراین این افراد در بزرگسالی سعی می کنند دندان های به هم ریخته و نامنظم خود را درمان و  برطرف کنند تا اعتماد به نفس از دست رفته را بازیابند.

برهمن سبزواری
برچسب ها: ارتودنسی,